Szukaj
Close this search box.
Szukaj
Close this search box.

Znamy plany dotyczące słupeckiego jeziora

Dziś przy stanicy harcerskiej odbyło się spotkanie dotyczące przyszłości słupeckiego jeziora. Jedno jest pewne. Będzie się działo!

Spotkanie zorganizowali słupeccy radni, którzy do rozmowy zaprosili firmy i organizacje związane ze słupeckim akwenem. Każdy z nich mówił o swoich planach związanych z jeziorem. Choć zbiornik nie zostanie oczyszczony to z pewnością już w najbliższym czasie w jego okolicy atrakcji nie zabraknie. Na TwojaSłupca.tv możecie posłuchać jakie konkretne plany będą realizowane w tym temacie.

 

 

O inwestycji, jaka już w najbliższych dniach rozpocznie się przy jeziorze mówił Dariusz Górczyński, który podkreślał, że będzie ona dostępna dla wszystkich mieszkańców.

 

 

Swoje plany przedstawił również Jerzy Górczyński, który przy jeziorze już drugi rok poprowadzi Szopę Bosmana wraz z wypożyczalnią sprzętu.

 

 

Jeden z budynków przy lesie trafi we władanie stowarzyszenia „Z wiatrem i pod wiatr”. Jego prezes, Jacek Smuszkiewicz opowiedział zebranym o możliwościach, jakie niesie ze sobą ta inwestycja.

 

 

Nie zabrakło również przedstawiciela wędkarzy, którzy popierają wspomniane działania ael są zaniepokojeni zbliżającą się budową promenady.

 

 

O rozsądne podejście do tematu uatrakcyjnienia tego terenu apelowała natomiast Arleta Kolska-Hypka ze słupeckiego Urzędu Miasta.

 

 

Przed nadchodzącymi zmianami w kwestii zarządzania akwenem przestrzegał z kolei burmistrz, Michał Pyrzyk.

 

3 odpowiedzi

  1. Co to za przyjemność będzie przebywać i wypoczywać nad takim śmierdzącym jeziorem. To będzie fenomen na skalę krajową, duża inwestycja, mnóstwo atrakcji nad jeziorem tylko brak możliwości kąpieli. Słabo.

  2. Ale to cale przedsięwzięcie nie ma w planach terenow kapielowych a jest to wymysl gdzie prywatny inwestor za zgoda kolesiostwa swoim zorganizuje dla siebie i znajomych port dla lodzi i prawda jest taka, ze mieszkancy miasta za bardzo na tym nie skorzystaja. Owszem pomysl dobry na ozywienie regionu ale tylko wtedy jak by oczyscili jezioro a tegonigdy nikt nie zrobi i nawet o tym nie mysli.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *