Szukaj
Close this search box.
Szukaj
Close this search box.

Turniej Piłki Nożnej XBeton Cup 2023 w Słupcy

Sobotę spędzili na sportowej rywalizacji. Mowa o zespołach piłkarskich z naszego regionu, które w słupeckiej hali MOSiR wzięły udział turnieju XBeton Cup.

W sumie o miano najlepszej walczyło osiem drużyn z rocznika 2012. Najpierw swoje mecze rozgrywały one w grupach, by zwycięzcę wyłonić w fazie pucharowej. To już druga edycja imprezy, której głównym sponsorem jest firma ze Stawu w Gminie Strzałkowo.

Rywalizacja była zacięta i trwała około 5 godzin. W wielkim finale triumfowała Olimpia Koło, która pokonała Akademię Banacha z Konina 2:0. W meczu o trzecie miejsce również 2:0 Górnik Konin ograł SKP Słupca.

Najlepszym wręczono puchary, dyplomy i nagrody rzeczowe.

 

 

Podczas imprezy przekazano również nagrody indywidualne. Najlepszym Dryblerem i Królem Strzelców został Patryk Kawka, a Najlepszym Bramkarzem Antonii Olczak z Olimpii Koło. Z kolei Najlepszym Zawodnikiem wybrano Iwo Rejera z SKP Słupca.Mimo, że każdy z zespołów zaciekle walczył o wygraną w rywalizacji drużyn młodzieżowych nie wynik jest najważniejszy.

Choć w naszym mieście funkcjonuje wiele stowarzyszeń sportowych od lat niezmiennie największym zainteresowaniem wśród najmłodszych cieszy się piłka nożna. Wszystkie dyscypliny co roku wspiera słupecki samorząd.

Już wkrótce Słupecki Klub Piłkarski planuje organizację kolejnych turniejów dla drużyn młodzieżowych.

 

Tabela

1. Olimpia Koło
2. Akademia Banacha Konin
3. Górnik Konin
4. SKP Słupca
5. Mieszko Gniezno
6. Vitcovia Witkowo
7. SKP Słupa II
8. Strażak Licheń

 

2 odpowiedzi

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *