Szukaj
Close this search box.
Szukaj
Close this search box.

Słupecki Jarmark Świąteczny

Bombki, stroiki i inne bożonarodzeniowych wypełniły wczoraj halę Miejskiego Ośrodka Sportu i Rekreacji. Wszystko za sprawą drugiego Słupeckiego Jarmarku Świątecznego.

Pierwsza edycja Słupeckiego Jarmarku Świątecznego zorganizowana została w ubiegłym roku i cieszyła się bardzo dużym zainteresowaniem mieszkańców. Sukces imprezy sprawił, że Urząd Miasta w Słupcy postanowił ją powtórzyć również w tym roku. Decyzja okazała się strzałem w dziesiątkę. – Frekwencję mamy wyższą niż poprzednio, co nas bardzo cieszy, ale najważniejsza jest ta radość, którą widzimy na ustach wszystkich. Wspólne spotkania, integracja międzypokoleniowa, kultywowanie tradycji i obyczajów świątecznych, to są właśnie główne cele tego jarmarku – mówiła Arleta Kolska – Hypka, kierownik Referatu Promocji i Rozwoju Lokalnego Urzędu Miasta w Słupcy.

Nasz krótki film z imprezy znajdziecie poniżej. Za zdjęcia do niego dziękujemy Robertowi Święcickiemu.

W tym roku w hali MOSiR zaprezentowało się 36 wystawców z powiatu słupeckiego i nie tylko, promujących głównie regionalne wyroby i przedmioty artystyczne oraz użytkowe o charakterze bożonarodzeniowym. W szerokiej ofercie znalazły się m.in. stroiki, bombki, mydełka, lampiony, ekologiczne zabawki dla dzieci, dekoracje ze wstążek, domowe konfitury, owoce w syropie, pierniki i ciasteczka. Każdy mógł znaleźć coś dla siebie. Oprawę muzyczną imprezy zapewniło Centrum Kultury „Muzyk” ze Słupcy, które przygotowało również kilka atrakcji dla najmłodszych. Na jarmarku nie mogło zabraknąć również św. Mikołaja, który wraz z skrzatem Onufrym, odwiedził wszystkie stoiska, a napotkane osoby obdarowywał słodkimi prezentami. Imprezę zakończył występ Orkiestry Dętej OSP Słupca.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *