Szukaj
Close this search box.
Szukaj
Close this search box.

Przy ulicy Wygonowej powstała pasieka

Nowa pasieka pszczół powstała w Słupcy. To efekt współpracy miasta z Fundacją Veolia.

Na ulicy Wygonowej spotkali się przedstawiciele magistratu, Rady Miasta, a także pracownicy ciepłowni Veolia ze Słupcy i okolicznych miejscowości. Pod nadzorem fachowców wspólnie stworzyli nowe ule, które staną w naszym mieście.

 

 

Nie zabrakło także informacji na temat tego, jak ważna jest praca pszczół w naszym życiu. Lokalizacja pasieki nie jest przypadkowa. Pierwsze pszczoły już trafiły do nowych uli. Pozostałe znajdą się tam wkrótce.

To kolejna akcja w ramach współpracy Fundacji Veolia i Urzędu Miasta.

 

 

*materiał sponsorowany

2 odpowiedzi

  1. Ideea na pierwszy rzut oka słuszna i pożyteczna, jednak moim zdaniem budowanie pasieki w miastach więcej szkodzi niż pomaga. Sam mam pasiekę i zdaję sobie sprawę o znaczeniu pszczół w ekosystemie, jednak pszczoły miodnej jest naprawdę dużo, tworząc pasieki w miastach złożone z pszczoły miodnej wypieramy gatunki pszczół dzikich, a tych mamy w Polsce ponad 450 gatunków. Twórzmy w miastach na skwerach, w parkach łąki kwietne, montujmy na drzewach budki dla dzikich pszczół. To naprawdę da więcej dobra niż wpychanie pszczoły miodnej na siłę w miasta. Pozdrawiam

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *