Szukaj
Close this search box.
Szukaj
Close this search box.

Protestowali w obronie demokracji

Ponad 60 osób protestowało dziś w Słupcy w obronie demokracji.

Strajk był reakcją na politykę Prawa i Sprawiedliwości, a także ostatnie sceny, jakie rozegrały się w sejmie. -Nie zgadzamy się na niszczenie polskiej demokracji przez ekipę rządzącą i ograniczenie wolności słowa- mówili protestujący. Spod budynku słupeckiego Urzędu Miasta przemaszerowali pod siedzibę biura PiS w naszym mieście. Tam mówili między innymi o konieczności zatrzymania negatywnych ich zdaniem „dobrych zmian” w Polsce. Jedną z nich jest reforma systemu oświaty. Spontaniczny pomysł organizacji manifestacji spotkał się z falą krytyki w internecie.Protestujący namawiali również mieszkańców do przyłączenia się do ogólnopolskiej akcji „Nie bądź obojętny, wywieś flagę”. Jednym z jej inicjatorów w naszym mieście jest Andrzej Przybyła. Takie protesty w Słupcy to nie codzienność. Organizatorzy nie wykluczają jednak kolejnych manifestacji.

11 odpowiedzi

 1. Kilkadziesiąt osób to ok 0,3% populacji miasta, chyba juz większość sb-kow pogodzila sie z obnizkami emerytur. Pozostali tylko spontaniczni obroncy koryta.

  1. uczestniczylem w tym wydarzeniu. nie jestem spontanicznym obronca koryta. mozliwe, ze Racjonalista nie zna innej motywacji do dzialania niz obrona przywilejow. jesli tak jest, to szczerze mu wspolczuje.

   1. Fado to kim jesteś? Chyba nie bronisz demokracji, bo jeśli tak to się spóźniłem kilka lat, gdzie byłeś jak PO miało wolne media wydzierajac laptopa z Wprost, jak bili górników, rozpędzali marsze, kręcili afery, ublizali Polsce, podnosił wiek emerytalny, okradli Polaków z OFE, podnosił podatki, można tak długo pisać ale serce boli jak sobie przypominam to wszystko. Szkoda że garstka zmanipulowanych ludzi dzieli Polskę. Dodam że nie jestem wyborca Pisu, poprostu nienawidzę hipokryzji, wpojona nienawiść do Kaczyńskich zaślepia Wam rzeczywistość. Brak argumentów dla Waszych postulatów dobija. Podobny odsetek populacji stolicy organizuje marsze w Warszawie, i niestety destabilizuje kraj. Na koniec zacytuję Waszego intelektualnego guru Bolka- „GDYBYM BYŁ NA MIEJSCU PREMIERA KAZALBYM WAS SPALOWAC” taka Wasza demokracja. Mimo wszystko pozdrawiam, życzę troszkę obiektywizmu.

 2. …ludzie opamiętajcie się!!!! Kto i Komu w mieście Słupca w mieście Słupca odebrał Demokrację…. chyba tylko Panom z SB i Policji bo jak słyszę chcą im obniżyć emerytury…jak przypuszczam nie chodzi o tak wysokie jak w przypadku Centrali ale mimo wszystko…za co Ci goście mają dostawać tak wysokie emerytury? ludzie cięzko pracujący mają ok 15000 zł a te dupki które pracowały w Firmie ok 4000 zł czy to sprawiedliwie????

 3. Racjonalista-popieram w 100%…spora liczba protestujacyh w Polsce robi to z zasady,z nienawisci dla Kaczyńskiego…

 4. Zgadzam się z Realistą, gdzie byliście jak PO przed przegranymi wyborami dostosowało sobie trybunał „pod siebie”, gdzie byliście jak pałowano strajkujących górników, gdzie byliście jak podnoszono wiek emerytalny, gdzie byliście jak kazano 6-cio latkom iść do szkoły, gdzie byliście jak przeprowadzono reformę służby zdrowia? Ja wam powiem W d___e byliściem dlaczego strajkujecie akurat w dzień kiedy rząd podpisał ustawę ograniczającą renty i emerytury UB-ekom i SB-ekom? Wyszli potomkowie walczyć o emeryturki swoich rodzin? Dzięki Bogu 60 osób to tylko garstka motłochu więc większość ludzi w Słupcy ma dość rządów PO i PSL.

 5. Odwilż Drodzy Państwo odwilż. Teraz władzę starego układu trzeba przegonić. Koniec klanów esbeków, komuchów i ZSl owców szkodzącym takim właśnie małym miejscowością. Ograniczając rozwój, wciskając do urzędów znajomych i pociotków. Może czas coś zrobić ze starym układem? Zwolennicy dotychczasowego układu właśnie wczoraj przyszli demonstrować.

 6. DEMOKRACJA jest zagrożona ha ha ha. a czemu nie protestowaliście po aferze taśmowej gdzie na nagraniach słychać gzie was i Polske mają POwczyki głęboko w d…..e śmiali się z nas wszystkich ze tylko głupek albo złodziej pracuje za 6000zł posłuchajcie sobie na you tube nagrań polityków PO i kulczyka w Sowa i przyjaciele, afera reprywatyzacyjna z Hanną G W..tz w roli głównej, afera amber gold, spredaż zakładów Państwowych przynoszących kolosalne zyski prywatnym biznesmanom zagranicznym bezinteresownie-ciekawe?! i na koniec jak już wszystko sprywatyzowali to komorusek podpisał ustawe o sprzedazy lasów państwowych szwabom, na szczęscie po wyborach cofniętą przez PIS, bo byście na grzybki chodzili za zgodą angeli. Czemu wtedy nie protestowaliście?! dzisiaj w warszawie kto protestuje? opozycja cofnięta od koryta żydostwo ubeki resortowe dzieci opasłe koty którym żyło się bardzo dobrze w skorumpowanym POwskim świecie.kwiczą bo teraz wychodzą na jaw ich przekręty Kwik świń odsuniętych od koryta

 7. Kolej Na Panią WÓJT KTÓRA CHCE ZAMYKAĆ SZKOŁY NA PAŁĘ BEZ WYLICZEŃ OT TAK BO KOWALEWO ZAGROŻONE REFORMĄ

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *