Szukaj
Close this search box.
Szukaj
Close this search box.

Potrącenie dwóch osób na Kopernika

Po godzinie 11:00 na ulicy Kopernika w okolicy kościoła P.W. Kozala doszło do potrącenia dwóch osób.

Mężczyzna i kobieta szli do kościoła. Kiedy przechodzili przez przejście dla pieszych na drugą stronę jezdni potrącił ich samochód marki BMW.

Na miejsce natychmiast wezwano dwie karetki pogotowia. Kilkanaście minut później lądował tam śmigłowiec Lotniczego Pogotowia Ratunkowego. Zabrał jedną z poszkodowanych osób.

Druga trafiła do szpitala w Słupcy. Ich obrażenia ocenia się jako ciężkie. Sprawca został zatrzymany do wyjaśnienia sprawy. Okoliczności wypadku bada policja.

 

 

 

 

22 odpowiedzi

 1. Na tym odcinku powinen znajdować się fotoradar lub garby a miasto trawi pieniądze podatników na bzdury .
  Burmistrz powinen zlecieć ze stołka bo nie zajmuje się sprawami którymi powinien

 2. Jestem mieszkańcem bloku TBS przy Lidlu.
  Po tym zdarzeniu około godziny 16 jacyś debile bo tak ich należy nazywać robili sobie wyścigi i drifty na parkingu przy Lidlu i krzyżówce przy Zajączku.
  Takie sytuacje tam są praktycznie codziennie.
  Dzieci w BMW się bawią. A potem są takie tragedie jak wczoraj . Odbywają się tam cykliczne spotkania przy samochodach .
  A potem po kolei każdy pokazuje jak szybko zrobi kółeczko wokół Lidla.
  Pytam się – czy tam jest giełda samochodowa a może to już tor wyścigowy.
  W mojej głowie to się nie mieści a bezradność policji w tych sytuacjach przeraża. Jako mieszkaniec tego miasta proszę władze aby zrobiły z tym porządek .
  Pani Ulko i Panie Romanie – trzymam kciuki za Was , wracajcie do zdrowia

  1. Sąsiad, złapałeś za telefon i zadzwoniłeś na policję widząc wyścigi i drifty? Każdy tylko narzekać umie i chować głowę w piasek.

   1. Dzwoniłem kilkukrotnie i zawsze Policja przyjeżdżała za późno .
    A z drugiej strony z tego co wiem to wiele osób z mojego bloku tez zgłasza. Pytanie czy to jestem od pilnowania porządku ? Może powinien mieć tam straż obywatelską? Nie popadajmy w paranoje.
    Zapraszam wszystkich w piątek, sobotę i niedziele wieczorkiem. Wtedy szczególnie uaktywniają się kierowcy wyścigówek.

    1. Nie jesteś od pilnowania porzadku. Pomimo to każdy kto jest swiadkiem zachowania niezgodnego z prawem ma obowiązek zawiadomić organy scigania.

   2. kiedy wy ludzie zrozumiecie, że parking przy lidlu jest własności lidla!!! Jak chcecie zaprotestować przeciwko wyścigom to albo napiszcie do lidla, albo nie róbcie tam zakupów na znak protestu ;-))))))) to nie jest droga publiczna !!!!

    1. Na drodze niepublicznej też mogą interweniować, jeżeli jest to uzasadnione interesem publicznym. Oni jednak sa pierwsi do odznaczen i awansow a nie do tego, co robić powinni w ramach swoich obowiązków.

   3. Ciekawe kiedy dojdzie do tragedii w Kornatach lub w Ostrowie Kościelnym kierowco zwolnij teren zabudowany!!!!!!!!!! Już jeden się przejechał

 3. Kierowcy BMW powinni jakieś psychotesty przechodzić i dopiero otrzymywać pozwolenie na kierowanie BMW tak jak pozwolenie na broń.
  No sorry ale jakieś 80% kierowców BMW za kierownicą dostaje jakiegoś świra.

 4. Dziwi mnie naprawdę działalność Słupeckiej Policji. Mieszkam przy ulicy Kopernika widzę i słyszę co na niej się dzieje. Panowie policjanci potrafią ustawić radiowóz na końcu parkingu przy hotelu nic nie robiąc odczekać jakiś czas swojej służby i odjechać. Aby poprawić bezpieczeństwo konkretnie na tej ulicy nie trzeba stawiać oznakowanego pojazdu wystarczy nieoznakowany z radarem. Ale syna jeżdżącego na deskorolce przy Lidlu spisać to potrafią. Naprawdę dbanie o bezpieczeństwo mieszkańców Słupcy jest u naszej policji na (niewysokim) poziomie jestem zawiedziony.

 5. Bartkowiak obiecał poprosic komendanta policji i powiatowy zarząd dróg o podjęcie dzialan na Kopernika ( radar ). Typowe dzialanie pod publikę.

 6. Owszem, obiecałem. I takie działania zostały podjęte. Niebawem przekażemy szczegółowe informacje, kiedy radar zostanie zainstalowany.

   1. Nie wiem, o czym Pan/Pani teraz pisze. Cudotwórcą nie jestem. Zapraszam do starostwa, chętnie porozmawiam.

    1. Widzę, że brak panu cudotwórczej mocy, bo inwestorów brak. Tylko dlaczego czynil pan zarzut pod adresem Burmistrza, że też jej nie ma?

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *