Szukaj
Close this search box.
Szukaj
Close this search box.

PiS zaprezentował kandydatów do Rady Miasta i Powiatu

Na specjalnie zwołanej konwencji wyborczej swoich kandydatów przedstawili lokalni działacze Prawa i Sprawiedliwości.

Na wydarzeniu zjawili się także poseł Witold Czarnecki oraz senator Robert Gaweł. Kandydaci kolejno pojawiali się na scenie, a kilka słów do zebranych kierował każdy z liderów list do Rady Powiatu.

Po prezentacji głos zabrał Jacek Bartkowiak, kandydat na burmistrza Słupcy. Mówił głównie o swoim programie, w którym znalazły się między innymi pozyskanie nowych inwestorów, przywrócenie trzeciej szkoły podstawowej oraz utworzenie Centrum Seniorów.

Fragmenty konwencji obejrzycie na Twoja Słupca.tv

 

 

Zaraz potem  zebrani w Auli Zespołu Szkół mieli możliwość zadawania pytań kandydatowi na burmistrza. Najciekawsze z nich dotyczyły właśnie programu.

Zebrani dopytywali skąd przyszły burmistrz chce pozyskać w Słupcy tereny inwestycyjne oraz ile będzie kosztowało utrzymanie trzeciej podstawówki. Nie zabrakło również tematu młodzieży w mieście.

Niektóre z pytań oraz odpowiedzi na nie znajdziecie na naszym filmie.

 

 

24 odpowiedzi

 1. To jest niedorzeczne, aby Pan Bartkowiak oskarżał komitety wyborcze sprzed 4 lat o fałszerstwo wyborów.Przegraną trzeba przyjąć na klatę.No ale cóż to nie w stylu PiS-u :(

 2. Czy czasem ten prowadzący konferencję blondyn w dłuższych włosach to nie ten od taczki?Zresztą widzę również kilka innych twarzy,którzy brali udział w tej szopce.
  I pomyśleć że tacy chcą władać naszym miastem…

  1. tak to ten od taczki, żeby było śmieszniej kiedyś gorliwie popierał palikota jak palikot sie skonczyl przerzucił się na pis ciekawe na co przezuci sie nastepnym razem. karierowicz na dyche…

  1. Galu Anonimie tragedia to jestes Ty … i Twoja ocena ludzi. Wolisz ogladac te opatrzone juz twarze tych co tak” efektywnie” rzadzily Naszym Miastem i Naszym Regionem przez ostatnie kilkanascie lat. Idzie nowe czy chcesz tego czy nie chcesz. Naszedl czas aby rozwalic te zabetonowane uklady i rozproszyc tych wzajemnie sie adorujacych. Kiedys dawno temu komuna podobnie wypowiadala sie o opozycjonistach . tez ludzi moze nieznanych ale prawych i zdesperowanych w dazeniu do zmiany Polski. Wpisujesz sie w ta „czerwona ” retoryke. Dno Witek rowniez wpisuje sie w ta retoryke … Tak tragedia wisi nad miastem , jezeli pozwolimy dalej administrowac Naszym Miaste i Powiatem tym zadufanym w sobie nieudacznikom z PSLu .

   1. Bzdury gadasz. Nie wygracie. Slupczaki sa bystre. Wy sie wpisujecie w politykę krajowa brudna i krzywdząca dla wielu ludzi. PiS wara od słupcy

    1. krzywdzaca dla wielu ludzi????? dla dawnych SB..kow i aktywistow PZPR sprzymierzencow sowietow. Glosujmy za Dobra Zmiana . A komu juz wara do Slupcy to wara….

     1. Ja mam 26 lat nie pamietam tego co piszes a polityka pisu mnie rozwala . Wszędzie wrogowie i dzielenie ludzi. Szukanie luk prawnych do swoich działań . Nie tak ma być

 3. Współpraca? Dlaczego wójt gminy Strzałkowa i Słupcy nie współpracowali dotychczas z Miastem? Obiecanki, cacanki………………..

 4. Słyszałem, znajomy-uczestnik konwencji mi opowiadał-, że kandydaci na radnych nie potrafili odpowiedzieć nawet na najprostsze pytania publiczności. Choć było tam kilka osób nie kandydujących więc publiczności zero. Zresztą nie tylko radni, kandydat na burmistrza też nie znał podstawowych informacji dotyczący budżetu miasta czy związku gmin. Także o czym my tu w ogóle mówimy. Ale za to najlepiej Państwu wychodzą teatrzyki z taczkami i jutro kandydat organizuje czarny marsz. Tylko przy wybieraniu człowieka na burmistrza pamiętajcie drodzy mieszkańcy że nie potrzebujemy burmistrza który zamiast wiedzy tylko czarne marsze organizuje i pisze książki komiksowe ani rady która zamiast wiedzy organizuje taczki i maski.

 5. Waldemar Pawlak może usłyszeć zarzuty. Prokuratura prowadzi śledztwo w sprawie umowy gazowej z Rosją
  Waldemar Pawlak może wkrótce usłyszeć zarzuty za negocjacje w sprawie umowy gazowej z Rosją z 2010 roku – informuje „Fakt”. Prokuratura już od kilkunastu miesięcy prowadzi śledztwo w sprawie możliwej łapówki dla byłego wicepremiera.

  W poniedziałek Najwyższa Izba Kontroli opublikowała utajniony od 5 lat raport na temat negocjacji gazowych Polski i Rosji. Odtajnienie raportu nastąpiło na wniosek rządu PiS. Ustalenia NIK są wyjątkowo niekorzystne dla Waldemara Pawlaka.

  „Fakt” pisze, że dotarł do zawiadomienia prokuratury o wszczęciu śledztwa z 19 września 2017 roku, które dotyczy umowy gazowej z 2010 roku. Śledztwo formalnie toczy się w sprawie przekroczenia uprawnień i niedopełnienia obowiązków w celu osiągnięcia korzyści majątkowej przez ministra gospodarki i innych funkcjonariuszy publicznych.
  Prokuratura w Piotrkowie Trybunalskim bada, czy wysocy urzędnicy rządowi przyjęli łapówki w zamian za wynegocjowanie i podpisanie niekorzystnej dla Polski i sprzecznej z prawem UE umowy międzyrządowej o dostawach rosyjskiego gazu do Polski i działania w ten sposób na szkodę interesu publicznego.

  Według gazety współpracownicy polityka PSL są przekonani, że zarzuty prokuratorskie usłyszy jeszcze w kampanii samorządowej.

  Zarzut działania wbrew interesowi Polski publicznie postawił Pawlakowi tygodnik „Sieci” w listopadzie zeszłego roku. W odpowiedzi były wicepremier napisał, że winny podpisania niekorzystnej umowy z Rosją w 2006 roku jest ówczesny rząd PiS. Podobnie Pawlak bronił się po odtajnieniu raportu NIK.

  NIK w latach 2011-2013 przeprowadził kontrolę zawierania umów gazowych oraz realizacji inwestycji w terminal LNG w Świnoujściu. Kontrolą objęto lata 2006-2011 i skontrolowano Ministerstwo Gospodarki, Ministerstwo Skarbu Państwa, Kancelarię Prezesa Rady Ministrów oraz spółki: PGNiG, Gaz System i Polskie LNG SA.
  Sporządzony w 2013 r. raport został jednak objęty klauzulą „zastrzeżone”. O odtajnienie tego dokumentu do prezesa NIK w lutym 2017 r. zwrócił się Piotr Naimski, pełnomocnik rządu ds. strategicznej infrastruktury energetycznej

 6. Oddam mój głos oraz odda głos moja rodzina na partie, która będzie miała w programie wyborczym połączenie urzędu Miasta Słupcy z urzędem gminy Słupca. Ludzie piszecie jeden na drugiego bzdury a każdy radny idzie tylko po pieniądze. Jak miasto ma się rozwijać gdy nie ma żadnych gruntów pod inwestycje… Za to gmina poklepuje się po plecach mając ogromne podatki i ogromny budżet na przejedzenie i tylko jedno i to samo kazusiowa i pyzyk co 4 lata mówią..

 7. Urząd miasta Słupcy połączony z urzędem gminy Słupca tak ale pod warunkiem, że zatrudnienie urzędnicze spadnie a nie zostanie zdublowane. Z doświadczeniai wnikliwej obserwacji wiem, że te ,,damy,, mogą zrobić swoją pracę w ciągu 4 godzin a rozkładają ją na 8. Bo pracę trzeba szanować i to co można dzisiaj zrobić przekładają na jutro…, A błyskotliwe takie, że Ho Ho.
  Certolą się z robotą i ludzi w głębokim poważaniu mają!!!

 8. Lin… jakie szkoly ty ukonczyles ???/historii tam nie wykladali. A co do luk prawnych .. takie prawo i przepisy w Polsce byly tworzone ze pozwala je interpretowac sobie dowolnie.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *