Szukaj
Close this search box.
Szukaj
Close this search box.

Fiszeriada w Słupcy

Piosenki Edwarda Fiszera w unikalnej aranżacji. Tak wyglądała Fiszeria, która zorganizowana została przez Szkołę Muzyczną Yamaha w ramach Festiwalu Piosenki Polskiej „Graj i Śpiewaj z Yamahą”

Uczestników oceniało jury, w skład którego weszli: Magdalena Szymańska, Anastazja Janiszewska i Arleta Kolska-Hypka. Od samego rana na deskach MDK-u prezentowali się wykonawcy  w kategorii Piosenki Polskiej.

Wśród artystów w wieku 6-8 lat wygrała Pola Białkowska, a kolejne miejsca zajęły Lilianna Małek i Milena Liczbińska.

W kategorii 10-13 lat triumfowała Sandra Wawer, drugi był Antek Łyskawa, a trzecia Wiktoria Grylewicz. W kategorii 14-17 pierwsze miejsce zajęła Martyna Kuzak, a drugie Dominika Wośkowiak.

Wieczorem miała miejsce Fiszeriada, a jej uczestnicy śpiewali piosenki z tekstami Edwarda Fiszera. Wśród Chórów zwyciężył ten z LO przed Chórem Kantata ze Strzałkowa.

W kategorii 5-9 lat najlepszy okazał się Wiktor Golonka, a drugie miejsce przypadło Gabrieli i Janowi Głowala, Helenie Wróbel i Zofii Pecynie. Trzecią pozycję zajęła Zofia Grzeszczak.

Wśród wykonawców w wieku 11-13 lat wygrał Maksymilian Wysocki przed Dominiką Grzelczak i Julią Przybył. W kategorii 14-16 na pierwszym miejscu znalazła się Julia Wasilewska, na drugim Martyna Fajkowska i Sandra Roszak, a na trzecim Daria Kowalówczana.

 

 

Weronika Radniecka wygrała kategorię 17-18 lat. Drugie miejsce przypadło Roksanie Chojnackiej,  a trzecie Oli Bąkowskiej. W kategorii 20 lat i więcej wygrał Eryk Wątroba przed Katarzyną Szulc i Kamilą Tylską.

Wśród wykonań instrumentalnych jury jako najlepsze wybrało to Mateusz Jamruża, a kolejne miejsca zajęli Młody Browar Band, a także zespół w składzie: Alicja Łakomiak, Zofia Synowiec i Jan Głowala.

Grand Prix festiwalu trafiło w ręce zespołu La Luna w składzie: Daria Wardęcka, Kamil Burda, Jan Słowiński, Daniel Przybylski i Hubert Szkudlarek.

 

 

W tym roku po raz pierwszy w ramach festiwalu odbył się również konkurs plastyczny na pracę inspirowaną twórczością Fiszera. Jury przyznało po dwa pierwsze, drugie i trzecie miejsce, które zajęli: Gabriela Pawlak, Natalia Szlachetka, Klaudia Bełdzikowska, Julia Wężniejewska, Oliwia Ślebioda i Magdalena Król.

 

*materiał sponsorowany

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *