Szukaj
Close this search box.
Szukaj
Close this search box.

Dożynki Powiatowe w Młodojewie 2023

Msza Święta w intencji rolników rozpoczęła tegoroczne obchody Dożynek Powiatowych. Ich gospodarzem było Młodojewo w Gminie Słupca.

Zaraz po niej kolorowy dożynkowy korowód przemaszerował przez wieś na teren tamtejszego boiska sportowego. Pochód prowadziła Orkiestra Dęta OSP Słupca. Za nią maszerowali mieszkańcy naszego regionu oraz zaproszeni goście. Nie zabrakło również maszyn, jakimi mogą pochwalić się rolnicy.

Obrzędy dożynkowe rozpoczęło tradycyjne dzielenie się chlebem. To zapoczątkowali tegoroczni starostowie święta plonów, Wioletta Wilczewska i Arkadiusz Jurga. Na scenie jako pierwszy zaprezentował się Zespół Ludowy Kościelec wraz z Alebabkami.Jak co roku nie zabrakło okolicznościowych konkursów. Rywalizację na najpiękniejszy dożynkowy wieniec wygrała Gmina Zagórów, drugie miejsce zajęła Gmina Strzałkowo, a trzecie Gmina Ostrowite.

Rozstrzygnięto również konkurs Słupecki Rolnik Roku. Jego celem jest wyróżnienie najbardziej przedsiębiorczych rolników z Powiatu Słupeckiego. Tym razem nagroda przypadła Kamili i Dariusza Pawlaków z Brudzewa w Gminie Strzałkowo. Drugie miejsce zajęli Filip Kazuś z Cienina Zabornego w Gminie Słupca oraz Zdzisław Karpiński z Kanii w Gminie Ostrowite. Trzecia nagroda trafiła do Beaty i Arkadiusza Bilickich z Jaworowa w Gminie Słupca.

 

 

To dzięki ciężkiej pracy rolników nasz kraj jest bezpieczny jeśli chodzi zapewnienie żywności. Tym bardziej pracę rolników należy doceniać, tłumaczył starosta, Jacek Bartkowiak.O tym, że ich praca nie należy do najłatwiejszych, a także wymaga wielu wyrzeczeń mówili sami zainteresowani.

Przy okazji uroczystości wręczono również odznaczenia „Zasłużony dla rolnictwa”, a także nagrodzono laureatów konkursu „Pięknieje Wielkopolska Wieś” organizowanego przez Sejmik Województwa Wielkopolskiego.
Nie zabrakło występów młodych artystów z okolicznych szkół. Przybyli na wydarzenie mieszkańcy chętnie odwiedzali liczne, bogate w lokalne specjały stoiska, między innymi te, przygotowane przez Koła Gospodyń Wiejskich. Również najmłodsi na nudę nie narzekali.Przygotowanie imprezy to duże przedsięwzięcie podkreślali organizatorzy, dziękując jednocześnie wszystkim zaangażowanym w jej realizację.

 

Kulminacyjnym punktem Dożynek Powiatowych był koncert gwiazdy wieczoru. Na scenie wystąpiła Beata Kozidrak i zespół Bajm. Tłumnie zgromadzona na koncercie publiczność, w różnym wieku, wspólnie bawiła się przy największych przebojach formacji. „Szklanka wody”, „Biała armia”, czy „Ta sama chwila” to tylko niektóre z nich.

Wydarzenie zakończyła impreza taneczna, którą rozkręcali DJ-e Bald, Majk, Romi oraz kolejna gwiazda, czyli DJ Hazel.

Kolejne dożynki już za rok. Tym razem ich gospodarzem będzie Gmina Lądek.

 

 

 

*materiał sponsorowany

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *