Szukaj
Close this search box.
Szukaj
Close this search box.

Co dała WOŚP słupeckiemu szpitalowi?

20 niezbędnych urządzeń podarowanych na przestrzeni 16 lat. Tak wygląda bilans działań Wielkiej Orkiestry Świątecznej pomocy w Słupcy. 

Pierwszymi urządzeniami, o jakie dzięki fundacji Jurka Owsiaka wzbogacił się słupecki szpital były podarowane w 1994 roku  pompa infuzyjna, stanowisko do resuscytacji i lampa do fototerapii. Na przestrzeni kilkunastu lat Orkiestra wielokrotnie wspomagała głównie oddział dziecięcy i noworodkowy fundując wartościowe urządzenia od inkubatorów, po aparaty do badania słuchu, łóżka, wagi, pompy strzykawkowe i wiele innych rzeczy. -Ten sprzęt był nam bardzo potrzebny- mówi Dorota Płotalska z Oddziału Dziecięcego i Noworodkowego.

 

 

Wiele z urządzeń długo służyło pacjentom szpitala. Niektóre zostały już całkowicie wykorzystane. Ostani raz w 2010 roku Wielka Orkiestra Świątecznej Pomocy zakupiła dla SPZOZ inkubator. Kolejny rok niesie ze sobą szanse na ponowne wsparcie. XXV Finał Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy już w najbliższą niedzielę 15 stycznia.

2 odpowiedzi

  1. Będziemy ze szwagrem dawać sprzęt do szpitali. Bo on w Ameryce siedzi i tam produkuje łóżka szpitalne, ale nikt tam ich nie chce, bo łóżko drogie – 1000$. A łóżka naprawdę dobre. No więc wpadliśmy na taki pomysł, że będziemy zbierać kasę od ludzi – wszystko legalnie. I żeby nikt niczego nie zarzucił będziemy te łóżka kupować u niego (transport gratis dajemy!) i będziemy dawać szpitalom za darmo. Powiem Wam po cichu, że on na produkcje tego łóżka wydaje 250$ – reszta to koszty, koszty, koszty.

    1. Weź się zastanów co piszesz.Widzę że porwał cie pisowski prąd.Tylko żeby cię nie zniósł zbyt daleko.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *