Szukaj
Close this search box.
Szukaj
Close this search box.

130-lecie OSP i Orkiestry Dętej w Słupcy

Wojewódzkie i Powiatowe Obchody Dnia Strażaka zorganizowane zostały w naszym mieście. Okazją do tego wydarzenia był przypadający w tym roku jubileusz Ochotniczej Straży Pożarnej i Orkiestry Dętej. Obie formacje obchodzą 130-lecie swojego istnienia.

Po Mszy Świętej w kościele P.W. Św. Wawrzyńca zebrane pododdziały oraz zaproszeni goście przemaszerowali ulicami Słupcy na miejskie targowisko.

Tam miał miejsce uroczysty apel. Jednym z jego głównym punktów było nadanie sztandaru dla OSP Słupca.

Sztandar został ufundowany przez wiele osób i instytucji, których listę znajdziecie TUTAJ.

Przy okazji ceremonii jego przekazania dokonali oni symbolicznego wbicia pamiątkowych gwoździ w drzewce sztandaru i złożenia podpisu w księdze honorowej.

 

 

Podczas wydarzenia podkreślano rolę, jaką ochotnicze straże pożarne pełnią w naszym kraju, a co za tym idzie również w Słupcy. W 2022 roku 42% wszystkich interwencji na terenie województwa wielkopolskiego podejmowali właśnie ochotnicy.

Skuteczne interwencje strażaków OSP w Słupcy nie byłyby możliwe, gdyby nie nowoczesny sprzęt, który jednostka systematycznie pozyskuje. Wkrótce otrzyma kolejny, który będzie idealnym prezentem na 130-lecie.

Łącznie z Orkiestrą Dętą słupecka straż zrzesza aktualnie około 130 członków. Formacja ta jest nieodłączną częścią stowarzyszenia.

Uroczystość z okazji Dnia Strażaka była również okazją do wręczenia licznych medali i odznaczeń, a także prezentów w postaci sprzętu strażackiego. Całą listę nagrodzonych znajdziecie na TUTAJ.

 

 

*materiał sponsorowany

 

https://twojaslupca.pl/slupecka-osp-i-o…ietuja-130-lecie/

 

4 odpowiedzi

 1. Zainteresowanych mieszkańców brak pomimo pięknej pogody. Nie było nikogo więc po co to wszystko robicie za pobliczne pieniądze, pytam ???

  1. Po to, by uhonorować tych, którzy każdego dnia ratują Twoje i innych życie.
   Życzę CI obyś nigdy nie musiał korzystać z ich pomocy, bo wtedy zmienisz swój tok myślenia.

   1. Szkoda pieniędzy na Osp zwłaszcza w Słupcy ponieważ mamy Państwową Straż Pożarną. W Państwowej pracują fachowcy. Osp sprawdza się na wsiach ale i to nie wszędzie a u nas jest zbędne. Nie przesadzałbym więc z tym ratowaniem życia przez amatorkę z OSP.
    Orkiestra to co innego grają i jest fajnie chociaż po prawdzie niewielu maja słuchaczy a i z ratowaniem życia nie maja nic wspólnego. Okazuje się , że jak się dobrze zastanowić to nasze podatników pieniądze są w tym wypadku zle wydawane.

 2. „Każdego dnia ratują” – duże nadużycie, porozmawiaj ze strażakami z PSP, to się przekonasz, jak ratują. Z pewnością pieniądze na OSP lepiej byłoby przeznaczyć na dozbrojenie PSP.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *